iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Vabadus, võrdsus, vendlus!

Vabadus, võrdsus, vendlus!

Rubriik: Päevaleht

Heldur Meerits, Eesti investorite liidu juhatuse liige, kirjutab Eesti Päevalehe arvamusküljel Riigikogu liikmete kuluhüvitise teemal. Prantsuse revolutsioonist on möödas üle kahe sajandi. Saadi lahti vastikutest aadlikest, kuigi ka edaspidi leidus põhjust rahutusteks. Siiski jäi loosung “Liberté, égalité, fraternité” nii Euroopas kui ka kogu maailmas tähistama püüdu õiglase ühiskonna poole.

Liikumine kuningriiklikult valitsemisviisilt vabariigile pidi tähistama kõigi kodanike võrdsust.

Eesti taasiseseisvumise ajal oli konkreetse tuleviku osas vähe arutelusid. Igaüks elas vaikimisi oma kujutelmaga. Kes mõtles ivan-oravalikult vabariigile, kus Päts on president ja Laidoner juhatab väge. Mõni mõtles Carl Robert Jakobsoni kõnedele ja Lydia Koidulale.

Kes tahtis kopeerida oma kujutluste Soomet-Rootsit, kes Ameerika Ühendriike. Ühist oli nendes vaadetes vaid rahulolematus – kas majanduslikel või kultuurilistel põhjustel – Nõukogude Liiduna reinkarneerunud Vene impeeriumiga. Taastatud vabariik pidi saama toonasest tegelikkusest igapidi parem. Sellised kujutlused, olgu suunatud siis minevikku või kaugete maade eeskujule, ei võinudki teoks saada.

Ning kui sotsiaalteadlased tulid välja oma jutuga kahest Eestist, siis sellest legendist haarasid lihtsameelsed hooga kinni. Sama on juhtunud ka mitmes teises riigis. Legendid Robin Hoodist, Graalist ja Pühast Jürist elavad kahtlemata edasi ja neil on oma koht, ent toimiva ühiskonnamudelina pole nad rakendatavad. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/388450 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus