iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

UUS HINNATÕUS TULEKUL? Riik nõuab: puiduhakke päritolu tuleb tõestada! Kui sooja- ja elektritootjad seda ei suuda, tuleb kukrut kergendada!

UUS HINNATÕUS TULEKUL? Riik nõuab: puiduhakke päritolu tuleb tõestada! Kui sooja- ja elektritootjad seda ei suuda, tuleb kukrut kergendada!

Rubriik: Õhtuleht

Alates 1. jaanuarist peavad suuremad, vähemalt 20 MW võimsusega sooja- ja elektritootjad hakkama tõendama hakkepuidu ja teiste biomasskütuste päritolu. Kui ettevõtjal ei õnnestu tõendada, kust ja kuidas puud on raiutud, siis tuleb tal osta CO₂ kvooti. Ettevõtjate hinnangul pole riik välja pakkunud raudpoltkindlat päritolu tõendamise süsteemi ning on reaalne oht, et tulebki hakata kvooti ostma. Kas kliente ähvardabki seetõttu uus hinnatõus?

Utilitase Haapsalu katlamaja kasutas 2021. aastal 16 125 tonni puiduhaket. Selle abil toodeti 52 309 MWh jagu soojust ning atmosfääri eraldus 16 345 tonni CO₂ ehk ühe MWh tootmise käigus tekkis 0,3 tonni CO₂. Praegune kord on selline, et puiduhake loetakse taastuvenergiaks ning selle abil sooja- või elektritootmine on CO₂ kvootide ostmise kohustusest vaba.

Aasta alguses hakkavad aga kehtima Euroopa Liidu taastuvenergiadirektiivist ülevõetud sätted, mille järgi tuleb juhul, kui ettevõtja ei suuda tõendada biomassi säästlikkust, lugeda see fossiilseks. Seeläbi tekib ka kohustus osta CO₂ kvoote. On ilmne, et ettevõtjad neid enda taskust ostma ei hakka ning need summad lisanduvad varem või hiljem tarbijate arvetele.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1076278/uus-hinnatous-tulekul-riik-nouab-puiduhakke-paritolu-tuleb-toestada-kui-sooja-ja-elektritootjad-seda-ei-suuda-tuleb-kukrut-kergendada

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus