iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Üüritulult peab tasuma tulumaksu

Üüritulult peab tasuma tulumaksu

Rubriik: Päevaleht

15. veebruari 2006 a Eesti Päevalehes on toodud Eesti Maksumaksjate Liidu tegevjuhi Õnneli Varendi vastused küsimustele üüritulude maksustamise kohta. Kinnisvara üüritulult tuleb tasuda tulumaksu, jooksvad kulud maksustamisele ei kuulu.

• Milliseid makse tuleb üüritulult tasuda? Üüritulult tasutakse tulumaksu, siinkohal saab füüsiline isik valida maksustamise režiimi.• Kas ka veearved ja elektrikulu läheb maksu alla?

Mitte kogu raha, mis üürileandjale üle antakse, pole tulu. On olemas ka nn vahendatud maksed – näiteks, kui üürilepingus sätestatakse, et üürniku poolt kasutatava elektrienergia, gaasi, vee jm eest tasub vastavalt tarbimisele üürnik, pole tegu mitte üürileandja tuluga, vaid talle edasiandmiseks ülekantud rahaga.Täpsemalt saab lugeda http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=312314 või 15. veebruari Päevalehest lk 20.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus