iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ummikumaks oleks hea idee

Ummikumaks oleks hea idee

Rubriik: Päevaleht

Johannes Pirita kirjutab Päevaleht Online`is, et Tallinn peaks esmase meetmena kesklinnas liikuvate autode arvu vähendamiseks kavandama ummikumaksu kehtestamist, ühe tänava (nt. Tallinna ringtee) maksustamine poleks lahendus.

Stockholmis kehtib kesklinna viivatel teedel ummikumaks. Sealsed elanikud kiidavad seda süsteemi, kuna linnas saab vajadusel autoga liikuda. See idee vääriks rakendamist ka Tallinnas.

Kindlasti on see mõistlikum kui praegu autode kesklinnast eemale hoidmiseks mõeldud tasulise parkimise kord. Parkimisest on Tallinnas tehtud äri, millel ei ole mitte mingisugust seost linna arenguga. Asjaolu, et ühe tänava läbimise (olgu selleks siis näiteks Tallinna ringtee) eest tuleb maksata tundub samuti küsitav. Tõenäoliselt ei saaks Tallinna ringtee olla selline, et ta ei ristuks teiste tänavatega.

Kui see tänav juba ristuks teistega, siis tuleks hakata sinna fooriga ristmikke rajama. Inimestel võib tekkida küsimus, et miks selle tänava läbimise eest maksta, kui ikkagi tuleb foori taga oodata. Lisaks sellele läheks selline plaan päris kalliks maksma, kuna asja taga peab olema tohutu organisatsioon, kes asja reguleeriks: raha korjaks ning jälgiks, et kõik maksaksid. Paistab, et saabumas on see aeg, kus valgete joonte ning siit-sealt nokitsemisega midagi ei paranda.

Vaja on minna radikaalsemate lahendusteni: aastaid räägitakse mitmetasandilistest ristmikest – näiteks Ülemiste ning Haabersti ristmikust – kus ummikud on pidev probleem. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/396852

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus