iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ülekohtuselt halva maine küüsis

Ülekohtuselt halva maine küüsis

Rubriik: Päevaleht

Reet Teder, Eesti kaubandus-tööstuskoja poliitikadirektor, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et üldine suhtumine maksuvõlgadesse on tauniv ja maksuvõlglastesse negatiivne. Iseküsimus, kas see on ka alati põhjendatud.

Piltlikult öeldes võime maksuvõlglasi jagada “headeks” ja “halbadeks“. Erinevuse mõistmiseks on vaja eelkõige arvestada seda, kuidas seadus maksuvõlga üldse käsitab. Maksuvõlg on maksukohustuslase poolt tähtajaks tasumata jäetud maksusumma ja sellelt arvestatud intress.

Seadus ei tee vahet, mis asjaoludel see tasumata jäeti. Nii satuvad maksuvõlglaseks automaatselt ka kõik need ettevõtted, kes pärast tähtaja möödumist maksudeklaratsiooni täiendades peavad makse juurde tasuma. Sellised hilisemad parandused, eriti tihti käibemaksu deklaratsioonis, tuleb teha siis, kui arved laekuvad pärast vastava kuu deklaratsiooni esitamise ja maksu tasumise tähtpäeva. Sageli sunnib hilisemaid parandusi tegema lepingupartnerite käitumine.

Näiteks kui ettevõtja lepingupartner esitab tunduvalt hiljem kreeditarve. Ettevõtja ise ei saa sinna midagi parata. Tema peab maksudeklaratsiooni parandama. Ka seadus soosib maksudeklaratsioonide vabatahtlikku parandamist.

Selle tõttu on ettevõte aga kohe maksuvõlglane. Maksuvõla arvestust loetakse tagasiulatuvalt – sellest hetkest, millal oli selle maksu tasumise tähtaeg. Lisaks maksuvõlglase tiitlile on ettevõtjal kaelas ka maksuvõlalt intresside tasumise kohustus. Veel üks kategooria nn häid maksuvõlglasi võib tekkida enamtasutud maksusummade tasaarvestamise ajal.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/397824

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus