iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Üle 3000-krooniselt pensionilt tuleb maksta tulumaksu

Üle 3000-krooniselt pensionilt tuleb maksta tulumaksu

Rubriik: Päevaleht

31. märtsi 2006 a Eesti Päevalehes kirjutab Kadri Ibrus, et Pension tõuseb 1. aprillist keskmiselt 400 krooni, kuid sellelt osalt, mis ületab 3000 krooni, tuleb maksta tulumaksu.

Pensionäril on samas õigus tulumaksuvabale miinimumile, mis on tänavu 2000 krooni. Seaduse kohaselt tuleb pensionäril selleks esitada avaldus elukohajärgsele pensioniametile.Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Eiki Nestor on pensionäride säästmiseks välja pakkunud seadusemuudatuse, millega maksuvaba pensioni ülemmäär suureneks 3000 kroonilt 4000 kroonile.

Valitsuse eilsel istungil ettepanek heakskiitu ei pälvinud. Valitsuse pressibüroo teatel on algatus õige, kuid valitsus soovib pensionide fikseeritud tulumaksuvabastuse asemel rakendada süsteemi, mis sõltuks näiteks miinimumpalgast.Täpsemalt saab lugeda siit või 31. märtsi Päevalehest lk 10.Lisaks vaata: Pensionist maksuvaba tulu mahaarvamine

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus