iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Üksikettevõtluse soosimine ohjeldaks töötuse kasvu

Üksikettevõtluse soosimine ohjeldaks töötuse kasvu

Rubriik: Päevaleht

Andres Reimer kirjutab Eesti Päevalehes, et valitsus teeb kilplase tööd: ühe käega sunnib maksuametit ümbrikupalkadega võitlema, teise käega aga peletab üksikettevõtjaid töötuks jääma või musta äriga tegelema.

Füüsilisest isikust ettevõtjatele tänavu kehtestatud suurem maksunõue tuleb tühistada, et peatada üksikettevõtjate suundumist töötute või maksudest hoidujate ridadesse. Majanduse õitseajal tabas tööandjate esindusorganisatsiooni pettekujutelm, et füüsilisest isikust ettevõtjad – FIE-d – söövad ära haigekassa raha ise sinna küllaldaselt panustamata. Sellel ajal oli Eestis mõni tuhat töötut ja 60 000 FIE-t ning töösturid võisid tõepoolest kujutleda üksikettevõtjaid oma firmade potentsiaalsete madalapalgaliste töötajatena. Kärarikka kampaania ja osava lobitööga poliitikute seas saavutasid suurettevõtjad, et tänavu kahekordistati FIE-de avansilisi sotsiaalmaksu makseid.

Nüüd vireleb 60 000 inimest ilma tööta ja samal ajal ruttavad ka FIE-d äritegevust lõpetama. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/467621 Loe põhjalikumalt MaksuMaksjast siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus