iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tuiksoo kinkis ärimeestele ja poliitikutele kalleid jopesid

Tuiksoo kinkis ärimeestele ja poliitikutele kalleid jopesid

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi paljastab Päevalehes omapärase raiskamise juhtumi Põllumajandusministeeriumis. Põllumajandusministeerium nimelt kulutas 340 000 krooni eksklusiivjopede ostmiseks.

Kokku ostis põllumajandusministeerium Ilves Extra nimeliselt rõivatootjalt 150 jopet, mis kavatsetakse kinkida põllumajandusega seotud ettevõtjatele ja poliitikutele. Ühe jope maksumus on ligi 2300 krooni. Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Karina Loi selgituste kohaselt telliti joped eesmärgiga tutvustada avalikkusele toetusi, mida pakuvad Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfond ning Euroopa Põllumajandusfond Maaelu Arenguks.

Raha jopede ostmiseks tuli samuti Euroopa Liidu abirahadest. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/371399 Põllumajandusminister edastas eelnevat uudist puudutaval teemal järgmise pressiteate: "Üllatuslikult on viimastel päevadel seoses valimiste lähenemisega hakatud ajakirjanduses üles tõstma küsimusi, mis muidu ei vääriks mingit erilist tähelepanu. Viitan siinkohal nn „jopede kinkimisele”. Põllumajandusministeerium on tõepoolest tellinud jopesid, mis on märgistatud maaelu arengukava logoga.

Finantseeritud on see vastava Euroopa Liidu fondi rakendamiseks eraldatud tehnilise abi vahenditest. Tehnilise abi vahendid on muu hulgas suunatud Euroopa Liidu maaelupoliitika propageerimiseks ja selgitamiseks – antud eesmärki kõne all olevad joped täidavadki. Suveniiride eesmärk on märkida ära nende inimeste panust, kes on MAK 2004-2006 rakendamisel ja MAK 2007-2013 ettevalmistamisel teinud suurt tööd. Olgu selleks siis Põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu liikmed, maakondlikud taluliidud ja tootjate liidud, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Riigikogu maaelukomisjon jne.

Riigikogu maaelukomisjoni liikmetele kingiti joped, kuna nemad rääkisid väga aktiivselt kaasa MAK 2007-2013 aluseks oleva Eesti maaelu arengu strateegia 2007-2013 ettevalmistamise käigus. Põllumajandusministeerium ei püüa siinkohal kindlasti mitte midagi varjata. Üllatav on aga kuulda mõnede opositsioonipoliitikute kommentaare, kus nad väidavad, et ei tea toodete rahastamise allikat ning üritavad vassida nagu oleks neile jäänud mulje, et kingituse eest esitatakse tagantjärele arve. Sellised väited on naeruväärsed!

Mind paneb sügavalt imestama ka see, et kuni eilseni ei soovinud veel ükski maaelukomisjoni liige jopet ise kinni maksta – kuidas siis nüüd äkki selline meelemuutus aset leidnud on? Siinkohal on pasklik meenutada, et sellised suveniirid pole midagi eriskummalist. Tõsi –valdavalt kipuvad need olema sellised maainimesele ebapraktilisemad (kontoritarbed jms) tooted. Põllumajandusministeerium otsustas seekord praktiliste esemete kasuks.

Teatud inspiratsiooni selleks oleme saanud ka teistelt Euroopa Liidu liikmesriikidelt. Näiteks kinkis Leedu ministeerium suurele osale Agro Baldi külalistele säärikud. Mis puudutab ministri nimega tasse, siis minister esindab enda valitsemise ajal põllumajandusministeeriumi ja ministri nimi on paratamatult seotud ministeeriumiga".Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus