iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Trahvinõueteks pole enam alust

Trahvinõueteks pole enam alust

Rubriik: Päevaleht

Vandeadvokaat Leon Glikman kommenteerib Eesti Päevalehes üleliigsete laovarude tasu seaduse osas tehtud riigikohtu otsust ning märgib, et kuigi äsjane Riigikohtu otsus puudutas üleliigsete laovarude tasu seaduse kolme paragrahvi, lõpetas see tegelikult seaduse mõju tervikuna.

Ettevõtetele ei saa enam määrata mitte ühtegi üleliigset varu ega selle põhjal maksuotsuseid saata. Kõik vaidlused, mis praegu kohtutes käivad, lõppevad kaebajate võiduga. Ma eeldan, et nii põllumajandusministeerium, kes määras laovaru suuruse, kui ka maksuamet, kes määras vastava maksu, tunnistavad ise vastavad haldusaktid kehtetuks. Riigikohus heitis seadusandjale ette, et seadus tehti kiirustades.

See võeti vastu vahetult enne 2004. aasta 1. maid ning kohe tekkis juriidiline tagajärg. Niimoodi õigusriigis ei tehta.

Mujal maailmas kutsutaks kokku asjasse puutuvate inimeste esindajad ja arutataks, kuidas see valutult vastu võtta. Meil seadus lihtsalt sünnib ühel hommikul. Välistatud ei ole, et nüüd tuleb uus tagasiulatuva jõuga seadus. Aga see saab olla ainult soodustav, rangemaks muuta seda ei saa.

Uus seadus määratleks adekvaatselt, kuidas tuvastatakse üleliigne laovaru. Loodaks väga, et uus seadus võetakse vastu osalusdemokraatia põhi-mõttel ja eelnevalt arutataks huvigruppidega, kuidas seda teha. Enamik ettevõtetest on ju ausad ja varud on tekkinud objektiivsetel alustel. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358392 Vt Riigikohtu lahendit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus