iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tõstkem käibemaksu ja alandagem sotsiaalmaksu!

Tõstkem käibemaksu ja alandagem sotsiaalmaksu!

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu kirjutab Eesti Päevalehes, et Eesti konkurentsivõime parandamise huvides sotsiaalmaksu alandamine teeks Eesti eksportkaubad odavamaks, käibemaksu tõstmine omakorda importkaubad kallimaks.

Tallinna tehnikaülikooli professor ja Eesti Panga nõunik Karsten Staehr käis eelmisel nädalal välja idee alandada Eestis sotsiaalmaksu ja tõsta samal ajal käibemaksu. Täpselt kalkuleerides oleks seda võimalik teha eelarve mõttes neutraalselt, see tähendab: kokkuvõttes eelarve ise rahaliselt ei võidaks ega kaotaks, ainult maksustruktuur muutuks. Staehr nimetas seda kaudseks devalveerimiseks. Sotsiaalmaksu langetamine alandaks Eestist eksporditavate kaupade hindu ja käibemaksu tõstmine samal ajal kergitaks Eestisse imporditavate välismaiste toodete hindu.

See poleks valuuta devalveerimine, kuid efekt oleks sarnane. Sellist võtet on kasutanud näiteks Saksamaa. Ka Leedus käesoleva aasta alguses tehtud maksureformis oli kaudse devalveerimise nüansse: nad alandasid tulumaksu ning tõstsid käibemaksu ja kaotasid käibemaksuerinevused. Tõsi, Leedu maksureform oli laiem ja koosnes ka paljudest muudest osadest.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/467692

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus