iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Topeltmaksustamise vältimine

Topeltmaksustamise vältimine

Rubriik: Päevaleht

Mait Palts, Eesti kaubandus-tööstuskoja jurist, annab Eesti Päevalehe Ärilehes lühiülevaate topeltmaksustamise vältimisest maksulepingute alusel.

Kui Eesti on sõlminud teise riigiga maksulepingu, takistab see Eesti residendi tulude maksustamist lepinguriigis ning väldib seega topeltmaksustamist. Kui lepingut sõlmitud ei ole, kohalduvad tulude maksustamisel välisriigis vaid välisriigi seadused. Eesti residendile on mõningal juhul topeltmaksustamise vältimisel abiks ka meie tulumaksuseaduse sätted, kuid mitte alati. Maksulepingud tagavad kindlasti stabiilsema maksukohustuse ning annavad maksukohustuslastele rohkem kindlustunnet.

Kui maksulepingu sätted on soodsamad riigi enda seadustest, kohaldatakse maksustamisel riikidevahelist lepingut. Jaanuarist 2008 jõustusid Eestil maksulepingud Luksemburgi, Gruusia ja Singapuriga. Sellega lisandus 35-le seni kehtinud lepingule veel kolm uut. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/414824 Tutvu Eesti sõlmitud maksulepingutega siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus