iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötuskindlustusmaks läheb täna taas turmtule alla

Töötuskindlustusmaks läheb täna taas turmtule alla

Rubriik: Äripäev

Töötukassa nõukogu arutab täna töötuskindlustusmakse tõusu, ametiühingujuhist nõukogu esimehe Harri Taliga sõnul pole kolmeprotsendilisest maksemäärast pääsu.Veebruaris jättis nõukogu töötuskindlustuse maksemäära tõusu praeguselt 0,9-lt protsendilt valitsuse soovitud 1,5 protsendile kinnitamata, kuna töötuse kasvu tõttu polnuks see piisav.

Maksete ja väljamaksete vahe kataks varasematel aastatel kogutud reserv, järgmisel aastal jääks töötukassa selle juhi Meelis Paaveli sõnul oma kohustuste täitmisega hätta.Kasvav lõhe tulude ja kulude vahel näitab Taliga sõnul, et väiksema tõusuga kui kolm protsenti hakkama ei saa. Töötukassa arvutuste tegemise muudab keeruliseks ka teadmatus, kui suureks töötute hulk paisub. "Praegu on 3% seaduses lubatud maksimumpiir ja kui töötute arv kerkib 100 000ni, on see tõus hädavajalik," märkis Taliga. Samal seisukohal on ka sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Peaminister Andrus Ansip aga ütles, et uues töölepingu seaduses sätestatud töötuhüvitiste jõustumine tuleb edasi lükata."Kui valitsus ei pane töötukindlustusse raha juurde sel lihtsal põhjusel, et raha ei ole - ning täna pole valitsusel selleks tegelikult ka seaduslikku alust, sest seda kindlustusliiki finantseeritakse tööandjate ja töötajate maksetest -, siis on selge, et seadusest tulenevate kohustustuse täitmiseks tuleb see raha kuidagi kokku korjata," põhjendas Taliga.Pikemalt loost: http://www.aripaev.ee/4271/uud_uudidx_427106.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus