iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötute toetusraha lõppemine lööb valitsuse kahte leeri

Töötute toetusraha lõppemine lööb valitsuse kahte leeri

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et viidates töötukassa peatsele pankrotile, tahavad Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) edasi lükata suvel kehtima hakkavaid uusi hüvitisi töötutele.

Reformierakondlasest peaminister Andrus Ansip märkis eilsel valitsuse pressikonverentsil, et tema arvates on töötukassa suure puudujäägi tõttu möödapääsmatu lükata edasi töötutele mõeldud uued hüvitised, mis pidid kehtima hakkama 1. juulil ehk samal ajal kui ka uus töölepinguseadus. Ka tema erakonnakaaslasest sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles Postimehele, et uute hüvitiste edasilükkamine on väga tõenäoline. Praeguse prognoosi järgi peaks töötukassa tänavu maksetena koguma miljard krooni, kuid väljamakseid tegema 2,6 miljardi krooni eest.

Selle vahe kataks varasematel aastatel kogutud reserv, kuid tuleval aastal jääks töötukassa selle esimehe Meelis Paaveli sõnul oma kohustuste täitmisega juba hätta. 1. juulil pidi kehtima hakkama põhimõte, et ka vabatahtlikult ametist lahkunu saaks töötutoetust. Samuti pidid suurenema töötutele mõeldud hüvitised – esimese saja päeva eest praeguse 50 protsendi asemel 70 protsenti palgast ning järgmise 260 päeva eest praeguse 40 protsendi asemel 50 protsenti palgast.

Töötutele mõeldud lisahüvitised kiideti heaks ametiühingute keskliidu nõudmisel eelkõige seetõttu, et uus töölepinguseadus muutis töötajate koondamise ja vabastamise tööandjatele hõlpsamaks. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=99513 Loe ka Postimehe juhtkirja: „Juhtkiri: rosinad saia seest?“: http://www.postimees.ee/?id=99519 Loe PM Online`ist ka: „Taliga: töötukassa reservid ei saa aasta lõpuks otsa“: http://www.postimees.ee/?id=99585

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus