Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Teisest päevast haigushüvitise maksmine võib aasta lõppedes läbi saada

Teisest päevast haigushüvitise maksmine võib aasta lõppedes läbi saada

Rubriik: ERR

Koroonapandeemia ajal lepiti kokku, et haigushüvitist hakatakse maksma teisest päevast. Nüüd on valitsusel jäänud loetud arv päevi, et senise süsteemi jätkumises kokku leppida. Kui üksmeelt ei leita, siis uuest aastast tuleb kolm päeva kodus põdeda haigushüvitist saamata.

Naljaga pooleks saab öelda, et tõbiseks tasub jääda veel selle aastanumbri sees, kas või 31. detsembril, sest siis hakatakse haigushüvitist maksma teisest päevast. Kui poliitikud lähipäevil kokkuleppele ei jõua, siis uuest aastast taastub koroonaeelne kord, kus kolm esimest päeva haigusraha ei maksta.

Senise korra jätkumine on sotside soov.

“Tuleb teistel, kaasaarvatud peaministril, mõista, et tema saab teha kaugtööd, aga 50 protsenti Eesti töötajaskonnast ei saa. Samal ajal levivad viirused ja kõik muu, inimesed päriselt jäävad haigemaks ja ravijärjekorrad pikenevad,” lausus tervise- ja tööminister Peepe Peterson.

Septembri alguses välja käidud ettepanekut on paar korda arutatud koalitsiooninõukogus ning Petersoni sõnul on tegu teadliku venitamisega. Peaminister Kaja Kallase sõnul soovis Isamaa otsustamiseks lisaaega.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1608804565/teisest-paevast-haigushuvitise-maksmine-voib-aasta-loppedes-labi-saada