iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teise sambasse kogujad saavad miljoneid juurde

Teise sambasse kogujad saavad miljoneid juurde

Rubriik: Päevaleht

Henrik Ilves kirjutab Eesti Päevalehes, et valitsemistasude kärpimisega püütakse fondide haldajatelt koorida liigne rasv.

Rahandusministeeriumis valminud seadusemuudatusega vähendatakse kohustusliku kogumispensioni kogumisel fondihalduritele minevaid tasusid. Seni eri fondides ühe-kolme protsendi piires kõikunud väljamaksetasu kaob. Konservatiivsete fondide puhul väheneb maksimaalne lubatud valitsemistasu 1,5 protsendilt 1,2 protsendile aastas ning teiste fondide puhul seotakse tasu määr selle mahuga. Kui fond saavutab 1,5 miljardi krooni piiri, peavad valitsemistasud vähenema 10 protsenti.

Eelnõu on ajendatud nii sellest, et Eesti fondide haldustasud on ühed Euroopa kõrgemad, kui ka sellest, et hoolimata fondide mahtude kasvust ei näita tasud kahanemistendentsi. Finantsinspektsiooni divisjoni juht Andre Nõmm ütles, et muudatuste mõju tuleb teise sambasse kogujatele tuntav. “Igal juhul lisaks see tulevaste pensionäride arvetele kokku miljoneid kroone,” ütles Nõmm. Fondide tasud on erinevad, seetõttu oleneb iga inimese rahaline võit valitud fondist ja kogutud raha mahust.

“Keskmist pensionitõusu on täna võimatu välja arvutada, kuna ei ole ette teada palgakasv, fondide tootlus ja ka kulude struktuur väljamaksete korral,” lisas Andre Nõmm. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=427936 Tutvu seaduseelnõuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus