iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teise samba külmutamine on pragmaatiline samm

Teise samba külmutamine on pragmaatiline samm

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu intervjueerib Eesti Päevalehe Ärilehes varahaldusfirma Kawe Kapital partner Kristjan Hännit. Hänni ei näe maksete peatamises ohtu riigi usaldusväärsusele. Mõõn majanduses peaks säästmissoovi suurendama.

Mida arvate teise pensionisamba sisemaksete külmutamisest? Teise samba maksete peatamine tundub mulle paraku pragmaatiline samm. Muidugi oleks mul hea meel, kui midagi sellist ei peaks üleüldse tegema, aga ootaksin siis huviga paremaid ettepanekuid.

Esimene argument, mis teise pensionisamba külmutamise vastu välja käidi, oli emotsionaalne ja dramaatiline: riik hävitab usalduse, riik petab ja valetab. Usalduse või selle puudumise probleem oli aastaid tagasi, kui otsustati pensionisüsteem käiku võtta. Usaldus õnnestus siis võita: teise sambaga liitunuid oli prognoositust enam. Kui inimesed on juba selle vajalikkust tajunud ja pikaajalise säästmisega algust teinud, siis sellist hoiakut ei kaota isegi sissemaksete peatamine paariks aastaks.

4% riigi poolt lisaks on enamiku jaoks mõjuv „subsiidium” sellise tegevuse jätkamiseks. Pigem annab praegune kriis säästmissoovile isegi argumente juurde, mistõttu me näeme praegu tarbimisest tagasitõmbumist isegi rohkem, kui inimeste kontojääk otseselt eeldaks. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/464709 Loe ka Äripäevast: Aivar Hundimägi. Igor Rõtov.

„Kas peatada maksed pensioni teise sambasse?“: http://www.aripaev.ee/4280/arv_kolumn_428001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus