iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Teise pensionisamba maksete peatamise korvab riik kahes jaos

Teise pensionisamba maksete peatamise korvab riik kahes jaos

Rubriik: ERR

Teise pensionisamba maksete peatamise hüvitamine jääb kahte aastasse: pool summast kantakse üle 2023. aasta jaanuaris ja teine pool 2024. aasta jaanuaris, ütles rahandusministeeriumi finantsteenuste poliitika osakonna nõunik Kertu Fedotov.

Samas pole Fedotovi sõnul kõik hüvitamise detailid veel päris paigas. "Eks selle kompenseerimise ajani on natuke veel minna ja riigieelarve arutamise protsess algab sügisel, seega saab täpsemalt rääkida alles siis," ütles Fedotov.

Ka täpsete summade asemel on rahandusministeeriumil praegu vaid prognoos, mille järgi on 2023–2024 aastatel kompenseerimise kuludeks kavandatud 276 miljonit eurot. Pool sellest esimesel aastal ja pool teisel. "Täpsed summad on mõjutatud sellest, kui palju on neid inimesi, kes jõuavad sel aastal veel teisest pensionisambast lahkuda. Nendele on kompenseerimine teistsugune: nad saavad tegemata jäänud maksete summa ka samal kuul, kui nad sambast lahkuvad. Sellevõrra on inimesi, kes aastatel 2023–2024 teises sambas alles on, vähem," selgitas Fedotov.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1608614263/teise-pensionisamba-maksete-peatamise-korvab-riik-kahes-jaos

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus