Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Teise pensionisamba maksete peatamise korvab riik kahes jaos

Teise pensionisamba maksete peatamise korvab riik kahes jaos

Rubriik: ERR

Teise pensionisamba maksete peatamise hüvitamine jääb kahte aastasse: pool summast kantakse üle 2023. aasta jaanuaris ja teine pool 2024. aasta jaanuaris, ütles rahandusministeeriumi finantsteenuste poliitika osakonna nõunik Kertu Fedotov.

Samas pole Fedotovi sõnul kõik hüvitamise detailid veel päris paigas. “Eks selle kompenseerimise ajani on natuke veel minna ja riigieelarve arutamise protsess algab sügisel, seega saab täpsemalt rääkida alles siis,” ütles Fedotov.

Ka täpsete summade asemel on rahandusministeeriumil praegu vaid prognoos, mille järgi on 2023–2024 aastatel kompenseerimise kuludeks kavandatud 276 miljonit eurot. Pool sellest esimesel aastal ja pool teisel. “Täpsed summad on mõjutatud sellest, kui palju on neid inimesi, kes jõuavad sel aastal veel teisest pensionisambast lahkuda. Nendele on kompenseerimine teistsugune: nad saavad tegemata jäänud maksete summa ka samal kuul, kui nad sambast lahkuvad. Sellevõrra on inimesi, kes aastatel 2023–2024 teises sambas alles on, vähem,” selgitas Fedotov.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1608614263/teise-pensionisamba-maksete-peatamise-korvab-riik-kahes-jaos