iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teatripiletite maks tõusmas

Teatripiletite maks tõusmas

Rubriik: Päevaleht

7. märtsi 2006 a Eesti Päevalehes kirjutab Kai Kalamees, et rahandusminister Aivar Sõerd läheb täna riigikokku kaitsma seisukohta, et kõik kultuuriüritused tuleb maksustada ühtse standardmääraga, mille tagajärjel kerkiks teatri- ja kontserdipiletite maks praeguselt viielt protsendilt 18 protsendile.

“Olen veendunud, et piletitele peab kehtima 18-protsendiline käibemaks,” ütles Sõerd. “Kutsun erandite pooldajaid mõistma, et alandatud määrad ei tee ühtegi teenust kättesaadavamaks. Neil ei ole mõju hindadele, sest kõik paneb paika konkurents.” Ministri kinnitusel ei jõua soodustused inimesteni, kes neid kõige rohkem vajavad.

Ka toovad nad kaasa kuritarvitusi ning tarbetut lisatööd maksuhalduritele.Sõerdi tulisteks oponentideks saavad keskerakondlased ja sotsid, kes tahavad kõigile vaba aja ürituste pääsmetele seada sisse viieprotsendilise maksumäära.Sama arvamusega peaks ümarlauale saabuma kultuuriminister Raivo Palmaru, kes on korduvalt öelnud, et riik peab toetama mitte üksnes elitaarkultuuri, vaid kultuuri tervikuna. Maksulangetamise vastu on aga astunud Reformierakonna poliitikud, kuna see ei toovat tarbijatele piletihinna langust. Viie protsendi kehtestamise korral kahaneksid riigi tulud aastas 150 miljoni krooni võrra.Täpsemalt saab lugeda http://www.epl.ee/artikkel_314826.html või 7. märtsi Päevalehest lk 5.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus