iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teatripiletite käibemaks võib selguda esmaspäeval

Teatripiletite käibemaks võib selguda esmaspäeval

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt kirjutab Eesti Päevalehes, et Reformierakonna ja sotside duell kultuuriürituste piletite käibemaksu pärast kestab edasi.

Eile lahkuti mitu tundi kestnud kohtumiselt teadmisega tulla teema juurde tagasi järgmisel esmaspäeval, kus räägitakse täpsemalt jagamismehhanismidest, kuidas lisaraha kultuuri suunata. Selleks ajaks on laual arutamiseks ka neli varianti. Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi kinnitusel on piletite käibemaksu plaanitava muudatuse peamine eesmärk toetada igal juhul kultuuri rohkem kui seni ning ühtlasi vältida ka piletihinna tõusu. Toetamise viise on kaks: otsetoetus eelarvest, kultuurkapitalist ja mujalt või viieprotsendine käibemaksusoodustus.

Viimati nimetatu säilitamiseks oleks vaja defineerida eurodirektiivi “etendus või muu taoline”, mis juristide hinnangul näib lootusetu. Ligi hinnangul oleks kõige halvem esimene ja ilmselt ka teine variant ehk praeguse olukorra jätkumine, kuid just esimest toetavad sotsid. Kõige puhtam tundub Ligile neljas variant. Esmaspäeval oodatakse koalitsiooninõukogusse ka kultuuriminister Laine Jänest.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/421069

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus