iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tavatarbija hirm: Hansapank lüpsab laenuvõtjaid topelt

Tavatarbija hirm: Hansapank lüpsab laenuvõtjaid topelt

Rubriik: Päevaleht

Elor_Pruvli kirjutab Eesti Päevalehe lugejauudises, et Hansapanga laenuteenust kasutades tuleb ettevaatlik olla varjatud kulude osas, millest kliente enne tehingu sõlmimist ei teavitata.

Nimelt annab Hansapank välja kõik eluasemelaenud eurodes, kuid laenu võttes tuleb summa tavaarvele kroonides, kus on maha võetud konverteerimise protsent. Tagasi tuleb aga hakata uuesti maksma eurodes. Laenu on võimalik võtta ka euro arvele, kuid millegipärast suunatakse see koheselt krooni arvele, sest siis on võimalik saavutada valuuta konverteerimise pealt topelt tulu. Esialgu võivad summad tunduda tähtsusetuna.

Kuid kui arvestada Hansapanga laenu portfelli mahtu, mida igaaastaselt tagasi maksetena saadakse ja summat mida laenudena väljastatakse, muutub summa vägagi kopsakaks. Näiteks 1 miljardi eurose laenukäibe juures Eesti turul teenitakse juba kasumit valuuta konverteerimisest 26,6 miljonit krooni. Ilmselt on aastane kasu sellisest lükkest kordades suurem, sest on ju Hansapank turuliider laenu turul. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/sartikkel/335 Loe EML pressiteadet: Maksumaksjaid pügatakse eluasemelaenu intresside tulust mahaarvamisel Loe EML pressiteadet: Pankade praktika intresside arvutamisel on erinevTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus