iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tasulise parkimisala suurendamine peaks suunama inimesi ühissõidukeid kasutama

Tasulise parkimisala suurendamine peaks suunama inimesi ühissõidukeid kasutama

Rubriik: Päevaleht

Septembri keskel peaks Tallinna linnavolikokku jõudma aastate 2006–2014 parkimise arengukava eelnõu, mille üks eesmärke on südalinna liikluskoormuse vähendamine, laiendades selleks tunduvalt tasulise parkimisala piire.

“Valveta tasulise parkimisala laiendamise otsus on linnavolikogu pädevuses, kuid meie ettepanek oleks rakendada seda alates järgmisest aastast,” lausus Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Tiit Siimon. Inseneribüroo Stratum poolt koostatud parkimiskava strateegiliseks ülesandeks on panna linnakodanikke rohkem ühissõidukeid kasutama, et väheneks autode vool kesklinna ja kahaneks seal parkijate hulk. Hetkel südalinna tasulise parkimisala piirile jäävate ja sõidukitest umbe pargitud tänavate uude kohta ülekandumist Siimon ei karda. Tema sõnul muudab parkimisala laiendamine kesklinna tõmbeobjektide ja võimaliku tasuta parkimiskoha vahelise maa tunduvalt suuremaks, mis peaks autojuhtide huvi vähendama.

“Plaanis on juurde ehitada uusi parkimismaju, kuid ka valminutes leidub piisavalt vaba ruumi,” ütles Siimon. Tulevase parkimisala piiride valimisel on võetud arvesse nii piirkonna liiklustihedust kui ka parkimiskohtade ja nende kasutajate hulka. Arengukava näeb edaspidi ette ühissõidukite peatuste lähedusse soodsate parkimistingimuste loomist, mis võimaldaks jätta auto sinna ja sõita mõistliku hinnaga näiteks trammiga kesklinna edasi. “Parkimistasude tõstmist momendil kavas pole ja see võib kõne alla tulla eurole üleminekul,” lisas Siimon.

“Parkimistasudest ja -trahvidest laekuva tuluga saame täiendavalt toetada linna transpordisüsteemi arengut,” selgitas Siimon üht linna parkimispoliitika eesmärki. Arengukava koostanud spetsialistid ei pea parkimistasu suurendamist otstarbekaks, sest mõõdukas hind ei hirmutaks kõiki autojuhte, kuid reguleeriks siiski parkimistihedust. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/352807 Loe ka PM online`i: http://www.postimees.ee/310806/esileht/siseuudised/tallinn/215730.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus