iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tarbimismaksude tõus süvendab majandussurutist

Tarbimismaksude tõus süvendab majandussurutist

Rubriik: Päevaleht

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna dotsent Viktor Trasberg kirjutab Päevalehes, et Eesti valitsussektori maksutulude struktuur on sarnane uute ja suhteliselt vaesemate Euroopa Liidu liikmesmaade omaga.

Eelmisel aastal oli meie maksutulude tase koos sotsiaalkindlustusmaksetega 32,4% SKT-st. EL-i keskmine maksukoormus ulatus samal ajal üle 40%. Suur on ka erinevus maksutulude struktuuris. Euroopa Liidus keskmisena jagunevad otsesed ja kaudsed maksud enam-vähem pooleks, Eestis on aga tarbimismaksude osakaal 64%.

Ei ole olemas ühte kindlat kuldreeglit selle kohta, missugune peaks maksustruktuur olema. Äsja vastuvõetud otsus käibemaksu ja kütuseaktsiiside tõstmise kohta võib aga viia meie riigi rahanduse veelgi suuremasse kreeni. Hea näide on siinjuures Lätist võtta, kus Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) absoluutselt ebakohased soovitused tarbimismaksude tõstmiseks ja tulumaksu alandamiseks viisid Läti riigi kiiresti koomasse. Tundub, et meie saame siin samaga hakkama ka iseseisvalt, ilma IMF-i abita.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/471690Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus