iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Täna tõusvad maksud kasvatavad jõudsalt kommunaalteenuste arveid

Täna tõusvad maksud kasvatavad jõudsalt kommunaalteenuste arveid

Rubriik: Päevaleht

Ilmar Kahro kirjutab Eesti Päevalehes, et kuu esimestel päevadel saab arvet tasuda veel 18-protsendilise käibemaksuga.

Tänasest tõusnud käibemaksu- ja aktsiisimäär teevad kallimaks ka kommunaalteenused. Enim suurenevad kodumajapidamiste kulutused kaugküttele ja gaasile. AS Tallinna Küte ei olnud eile õhtuks veel uusi küttehindu teatanud, kuna ettevõte ootas alles konkurentsiameti vastust kütte piirhinna muutuse võimalikkuse kohta. Siiski märkis ettevõte, et peale kaheprotsendilise käibemaksu tõusu mõjutab kütte hinda veel ka gaasi aktsiisi ja võrguteenuse hinna tõstmine ning õli hindade muutus maailmaturul.

Eesti Gaasi turundusjuhi Marge Randmaa sõnul lisavad maksutõusud kodu gaasiga kütva majapidamise väljaminekutesse 35 senti iga gaasi kuupmeetri pealt. Peale selle kasseerib ettevõte kuupmeetri pealt seitse senti lisaks võrguteenuse hinnatõusu tõttu. Randmaa sõnul saavad kliendid gaasi eest 18-protsendilise käibemaksuga tasuda veel kuni kolmanda juulini.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/472422

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus