iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Täna möödub 15 aastat Eesti Maksumaksjate Liidu asutamisest

Täna möödub 15 aastat Eesti Maksumaksjate Liidu asutamisest

Rubriik: EML pressiteade

Täna 15 aastat tagasi asutati Eesti Maksumaksjate Liit (EML). EML on poliitiliselt sõltumatu laiapõhjalise liikmeskonnaga mittetulundusühing, mille eesmärk on kaitsta Eesti maksumaksjate huve ja õigusi, taotleda optimaalset maksukoormust ning kogutud maksuraha efektiivset kasutamist, samuti kaitsta maksumaksjat maksuhalduri võimaliku omavoli eest. Sarnaseid organisatsioone on loodud paljudes riikides ning tegutseb ka rahvusvaheline katusorganisatsioon World Taxpayers Associations (http://www.worldtaxpayers.org)

EML nõustab ja koolitab oma liikmeid – annab välja ajakirja MaksuMaksja ja iga-aastaseid kommenteeritud maksuseaduste kogumikke, korraldab regulaarselt koolitusüritusi, nõustab oma liikmeid igapäevaselt telefoni teel ja kodulehe kaudu, vajadusel esindab oma liikmeid ka maksualastes kohtuvaidlustes. EML hoolitseb ka mitteliikmete maksualase teadlikkuse eest.

EML esindajad kommenteerivad ajakirjanduses aktuaalseid maksuprobleeme ja annavad maksualast nõu. Koostöös maksumaksjate liiduga valmib KUKU raadios saade „Maksumaksja“.EML eesmärk on saavutada selge, lihtne ja stabiilne maksusüsteem ning säilitada Eestis atraktiivne ettevõtluskeskkond. EML on 15 tegevusaasta jooksul esitanud arvukalt ettepanekuid ja arvamusi maksustamist ning ettevõtlust puudutavate õigusaktide ja nende muudatuste kohta.EML nõuab, et maksumaksjaid koheldaks demokraatliku õigusriigi põhimõtete kohaselt. Seadusandja peab ka ise kinni pidama nendest reeglitest, mis ta on kehtestanud maksumaksjate jaoks.

2007. aasta suvel kogus EML 18827 protestiallkirja Riigikogu liikmete plaani vastu hakata maksma maksuvaba „kuluhüvitist“ ilma kuludokumente esitamata. Maksumaksjate liitu kuulub praegu umbes 2500 liiget. Suurema osa liikmetest moodustavad väikesed ja keskmise suurusega äriühingud.

Liidu juhatusse on 15 aasta jooksul kuulunud kokku 15 inimest. Juhatuse esimehena on ametis olnud Enn Roose, Ants Veetõusme, Ivo Raudjärv, Lasse Lehis ja Jüri Allikalt.EML tähistab oma 15. sünnipäeva maksukonverentsiga 6. oktoobril Meriton Grand Conference & Spa Hotel konverentsikeskuses.Rohkem infot EML tegevuse ja saavutuste kohta leiab meie kodulehelt www.maksumaksjad.ee Lisateave: EML juhatuse liige Lasse Lehis, telefon 626 4196, 731 2840 lasse@maksumaksjad.ee www.maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus