iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinna muuseumid ägavad maamaksu tõusu keerises

Tallinna muuseumid ägavad maamaksu tõusu keerises

Rubriik: Päevaleht

Dannar Leitmaa kirjutab Eesti Päevalehes, et pealinnas tõusnud maamaks annab tugeva löögi ka muuseumide ja staadionide rahakotile.

“Tulgu või trahv, aga meie seda raha ei maksa. Meil pole seda lihtsalt kuskilt võtta,” pahvatab Rocca al Mare vabaõhumuuseumi direktriss Merike Lang. Vabaõhumuuseum pidi seni 80-hektarise maa-ala eest linnale tasuma aastas 250 000 krooni, kuid tänavu küünib nõutav summa juba 619 000 kroonini. Riigile kuuluva muuseumi maamaksuks eraldas kultuuriministeerium eelmistele aastatele tuginedes täpselt 250 000 krooni, kuid eelarve kinnitati enne Tallinna linnavalitsuse kurikuulsat otsust suurendada maamaksu pealinnas 2,5 korda.

“Eelarves maamaksuks määratud raha maksime esimese maksega ära ja nüüd pole enam kuskilt midagi võtta, kuid juulis ootab juba järgmine makse,” selgitab Lang. Vabaõhumuuseum esitas kultuuriministeeriumiga koostöös linnavalitsusele palvekirja, kus sooviti muuseumile maamaksuvabastust, kuid linna vastusest selgus, et vabastust ei anta, sest pileti tõttu on muuseumisse sissepääs inimestele piiratud ja seega pole tegu avaliku kasutuses oleva alaga. Viimases hädas on muuseum pöördunud kultuuriministeeriumi poole avaldusega leida maamaksu tasumiseks lisaraha. Ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto sõnul kogutakse järgmise nädala alguseks kokku muuseumide andmed maamaksu tasumiseks puudu jääva raha kohta ja seejärel asutakse lisasummasid otsima.

Samal ajal pole Arvisto sõnul veel teada, kus kohast võtab niigi eelarvetesse kärpeid tegev ministeerium selle summa. “Muuseumid ei saa jääda maksuvõlglaseks ja ministeerium peab selle raha kuskilt leidma,” väitis Arvisto. Vabaõhumuuseumi probleemiga on kultuuriministeerium omakorda pöördunud abisaamiseks rahandusministeeriumi poole. Kokku on ministeeriumi halduses olevate asutuste maamaks tõusnud 1,5 miljoni krooni võrra.

Arvisto ei välista, et kulude katmiseks võib tõsta piletihindu. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/426302 Loe ka: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus