iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinna liikluse päästab tasuline ringtee

Tallinna liikluse päästab tasuline ringtee

Rubriik: Päevaleht

Gunnar Kobin, AS-i Ülemiste City juhatuse esimees, kirjutab Eesti Päevalehes, et Tallinna linna autoga läbimine muutub aasta-aastalt üha keerulisemaks. Linnavalitsus on teinud küll tublit tööd probleemi leevendamiseks, kuid autostumine tundub olevat kiirem kui linna võimalused teid ehitada.

Ummikumaksu kehtestamine kesklinnas on väga hea idee. Nii on võimalik lihtsamini ning kiiremini väikese ringtee ehitamiseks raha leida, ühtlasi väheneb üldine teekoormus. Ummikumaksu prooviti Stockholmi kesklinnas aasta tagasi üsna edukalt rakendada.

Hiljem korraldatud uuringu tulemustest selgus, et kesklinnas sõitvate autode arv kahanes 20–25%, süsinikdioksiidi õhku paiskamine 9–14 protsenti ning et Stockholmi elanikud on nõus ummikumaksu püsiva kehtestamisega. Nii kehtestatigi seal ummikumaks uuesti selle aasta augusti alguses. Plaanide kohaselt laekub ummikumaks – kui kõik kulud maha arvata, esimese aastaga umbes 600 miljonit Eesti krooni – linna kassasse ning raha kasutatakse hiljem pealinna ja selle ümbruse infrastruktuuri väljaehitamiseks. Kas ja kuidas see kõik tegelikult toimima hakkab, saame peagi näha ning seejärel ehk ka tulemuslikult Tallinnas rakendada.

Kuigi Tallinna ummikud ei ole võrreldavad suurlinnade mitmetunniste ummikutega, on meie omad nii väikese linna jaoks nagu Tallinn siiski ülemäärased. Need ei johtu mitte niivõrd linna väiksusest ja halvast teedevõrgustikust, kuivõrd just rohketest autodest, mida meie suure majanduskasvu tingimustes aina juurde tekib ja mis peavad tingimata kesklinnas liiklema. Nii nagu kehtib loogika – kes jõuab osta auto ja bensiini, jõuab maksta ka teemaksu. Pealegi – olgem ausad – kesklinnas autoga liiklemine on luksus, ning mitte ainult maailmas, vaid ka Eestis.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/396893

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus