iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinn võlavanglasse – saab tehtud!

Tallinn võlavanglasse – saab tehtud!

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et Tallinna linnavalitsuse võlakoormus võib hüppeliselt kasvada ligi 11 miljardi kroonini. Ja seda 7,7-miljardilise eelarve juures!

Samal ajal üritab linnavalitsus kõigiti hoiduda uute eeskirjade täitmisest, et mitte nimetada laenuks linna tehtud kulutusi PPP (public-private-partnership) ehk avaliku ja erasektori koostööprojektidesse. Järgmisest aastast jõustuvate uute raamatupidamislike võlakohustuste arvestamise reeglites peitub linnavalitsuse jaoks määratu oht, sest nende alusel tuleks hakata omavalitsuse võlgade sekka arvutama ka Tallinna kurikuulsate PPP ehk avaliku ja erasektori koostööprojektide koguhinda. Savisaare juhitud linnavalitsus on aga laia joonega PPP-projekte kasutanud riigi kehtestatud maksimaalsest laenukogusest möödahiilimiseks.

Nii renoveerib linnavalitsus 16 pealinna kooli ning on ehitanud ka Loopealse munitsipaalkorterid. Linnaisad eeldavad, et selle aasta lõpuks on Tallinnal arvel umbes kolme miljardi eest laene, mis moodustab 45,5% selle aasta eelarvest. Riik pole omavalitsusel lubanud laenu võtta üle 60% kavandatud eelarve kogumahust. Selle järgi ei paista Tallinn just halb välja.

Kuid praegu ei kajastu Tallinna laenude hulgas eraettevõtetele antud koolide renoveerimisprojektid ega munitsipaalkorterite ehitus muud moodi kui iga-aastaste maksetena. Uute reeglite järgi aga tuleks Tallinnal oma võlgadele liita eraettevõtetele koolide ja linnakorterite ehitamiseks tehtavate maksete kogusumma. Tallinna linnavalitsuse finantsdirektor Katrin Kendra aga ei osanud eile Päevalehele öelda, mis on Tallinna poolt PPP-projektidega võetud kohustuste kogusumma. “See kõik sõltub, sest lepingud on väga erinevad,” väitis ta.

Kuid samal ajal pakkus ta arvutamiseks lihtsustatud rusikareegli, mis küll ei võta arvesse kõiki muutujaid. “Ühe kooli renoveerimine maksis ettevõtjatele keskmiselt 80 miljonit ja neid on PPP-ga kokku remonditud 16. Loopealse aastamakse ehitajale on 28 miljonit ja leping on 30 aasta peale,” sõnas ta. Igal juhul hindab Tallinna eelarvestrateegia, et nende projektidega on linnale võetud kolmeks aastakümneks üle 7,2 miljardi eest maksekohustusi.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/427404 Loe ka Äripäevast: Toomas Vitsut. „Rahakapi võti pole linna käes“: http://www.aripaev.ee/3937/arv_kolumn_uus_393701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus