iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sylvesteri maksuvaidlus jätkub Riigikohtus

Sylvesteri maksuvaidlus jätkub Riigikohtus

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevaleht Online kirjutab, et Maksu- ja Tolliamet kaebas edasi Tartu Ringkonnakohtu otsuse Sylvesteri maksuvaidluse osas, mis võib riigikassast röövida sadu miljoneid kroone.

Tartu Ringkonnakohus jättis tervikuna rahuldamata Maksu- ja Tolliameti Lõuna maksu- ja tollikeskuse apellatsioonkaebuse Tartu Halduskohtu 18. juuni 2008 otsusele, millega rahuldati ASi Sylvester endiste aktsionäride Ülo Kriisa, Endel Ermeli, Aimar Varula, Ingrid Prantsi, Virko Lepmetsa, Einar Ilma, Enn Kanguri ja Ervin Naritsa kaebused ning tühistati nende suhtes tehtud maksuotsused 2007. aasta veebruarist ja märtsist. Ringkonnakohtu seisukoha järgi oli nimetatud isikute poolt AS Sylvester aktsiate võõrandamine enda kontrolli all olevatele äriühingutele vahetult enne nende aktsiate müüki Stora Enso Timber OY-le majanduslikult põhjendatud tehing.

Maksuhaldur seda seisukohta ei jaga ning leiab, et füüsiliste isikute kontrolli all olevad äriühingud asetati Stora Enso Timber OY-ga sõlmimisel oleva aktsiate võõrandamise lepingu ette maksudest kõrvalehoidumise eesmärgil, seletas Erm. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/459495

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus