iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Suurettevõtjad uue tulumaksu vastu

Suurettevõtjad uue tulumaksu vastu

Rubriik: Eesti Ekspress

11.05.06 Eesti Ekspressis kirjutab Sulev Vedler, et suurärimeeste klubi leiab, et Eesti peaks säilitama olemasoleva tulumaksusüsteemi.

Eesti ei peaks lõhkuma oma maksusüsteemi, mis on unikaalne ja innovaatiline kogu maailmas, leidis suur osa kohalikest tähtsamatest majandustegelastest, kui nende klubi kogunes esmaspäeval igakuisele lõunasöögile Tallinna restorani Gloria. "Terve mõistus ütleb, et suurepäraselt toimivat süsteemi ei tohi muuta. Rõhuv enamik ettevõtjaid on seda meelt. Maksukonkurents kasvab ja kõik riigid tahavad teha end üha atraktiivsemaks.

Eriti agressiivsed on meie naabrid lätlased," ütles Ekspressile klubi liige, bensiini- ja meelelahutusärist tuntud Juhan Kolk. "Miks muuta süsteemi, kui see töötab ja vajadust muuta ei ole?" Ka transiidiguru Aadu Luukas märkis: "Leidsime, et praegust süsteemi ei maksa torkida." Suurärimehed vaagisid kaht plaani. Ühe neist on ette valmistanud rahandusministeerium, mida kamandab maksuameti endine boss, Rahvaliitu kuuluv Aivar Sõerd. Pole raske aimata, mida võib oodata endiselt maksuametnikult: ikka uut maksu!

Sõerdi kava näeb ette firmadele kolme aasta pärast kümne protsendi suuruse tulumaksu kehtestamise. Põhjendusega, et seda nõuab Euroopa Liit. Praegune maksusüsteem on Eesti ärimeestele väga soodne, sest ettevõtted peavad tasuma tulumaksu vaid siis, kui nad maksavad dividende. Kui ettevõte kulutab kasumi oma äritegevuse laiendamiseks või hoiab niisama kassas-pangaarvel, ei pea ta riigile loovutama ühtki senti.

Brüsseli käsk näeb aga ette, et tütarfirmalt emafirmale makstavaid dividende ei tohi maksustada. Eesti peab toda direktiivi rakendama alates aastast 2009. Sõerdi meeskond leiab, et parim viis euronõude täitmiseks on kehtestada kasumile kümne protsendi suurune tulumaks – suurema maksu puhul hakkaksid ettevõtjad liialt nurisema, väiksema puhul kleepuks Eestile külge maksuparadiisi nadi maine. Täpsemalt loe: http://www.ekspress.ee/viewdoc/4BA2C4DC6D941D6BC225716A0028753ATooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus