iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Suured tööjõumaksud peletavad ettevõtjad Eestist eemale

Suured tööjõumaksud peletavad ettevõtjad Eestist eemale

Rubriik: Päevaleht

Ranno Tingas, Ernst & Young Balticu partner, kirjutab Päevalehe Ärilehes, et pole saladus, et Eesti tööjõumaksud on kõrged. Seda tajuvad ettevõtjad, kuid sama on korduvalt väljendanud ka riigiametnikud. Aga mida me selle teadmisega teeme? Kui midagi ei muutu, valivad suure tööjõukuluga ettevõtmised uueks asukohaks mõne teise riigi, kus on maksukeskkonna näol eeliseid.

Hiljuti korraldas Ernst & Young Eesti uuringu, kus võrreldi eri riikide tööjõukulude maksukoormust lähtuvalt 3000-eurosest brutopalgast (u 47 000 kr).

Selleks et töötaja taskusse jõuaks 100 krooni, peavad Eesti tööandja ja töötaja maksma kokku lisaks 73 krooni makse. Seejuures pole arvestatud maksuvaba tulu ja järgmisel aastal suurenevat töötuskindlustusmakset. Mida kõrgem on palk, seda väiksemat mõju avaldab maksuvaba tulu ja seda suuremat mõju avaldab töötuskindlustusmakse. Kui võrrelda Eesti lähiriikide ja teiste sarnase tausta ja arenguga endiste sotsialismimaade tööjõumaksudega, siis 3000-eurose brutopalga puhul on Eesti tööandja tööjõukulu üks suuremaid (vaid Valgevene, Tšehhi ja Ungari edestavad Eestit).

On siiski positiivne, et sellise brutopalga juures on Eesti keskmisest eespool, kui võrrelda töötajale laekuvat netopalka. Selle põhjuseks on asjaolu, et erinevalt paljudest teistest riikidest on Eestis sotsiaalmaksukoormus valdavas osas tööandja kanda. Kuid kui arvestada teiste riikide üksikuid maksusoodustusi ja -vabastusi, halveneb Eesti positsioon oluliselt. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/451650Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus