iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Suitsupakk kallineb kümme krooni

Suitsupakk kallineb kümme krooni

Rubriik: Päevaleht

Henrik Ilves kirjutab Eesti Päevalehes, et üks tubakatoodete aktsiisitõus oli juba selle aasta alguses, teine ootab ees juulis.

Ligikaudu 355 000 suitsetava eestimaalase rahakott saab 1. juulist järjekordse löögi, sest tubakaaktsiis tõuseb tänavu juba teist korda. Hinnatõus ei taba kõiki suitsetajaid siiski veel suvel, sest vanade maksumärkidega sigarette tohib müüa oktoobri alguseni. Scandinavian Tobacco Eesti AS-i juhataja Juhan Matt lausus, et keskmiselt tõuseb sigaretipaki hind oktoobris aasta algusega võrreldes 10–11 krooni.

“Jaehindade osas on olukord segane. Aktsiis kerkis esimest korda juba jaanuaris, ent kuna tootjatel olid varud, siis see tõus veel kohe hindades ei avaldunud,” kõneles Matt. “Praegu on osa tootjaid hinda tõstnud jaanuaris, mõned on aga otsustanud hinnatõusu edasi lükata.” Rahandusministeeriumi majandusanalüüsi osakonna juhataja asetäitja Katrin Lasn lausus, et juulist jõustuv aktsiisimuudatus viib Eesti Euroopa Liidu nõutud miinimumtasemele. Ka rahandusministeeriumi arvutused näitavad vähemalt kümne-kroonist hinnatõusu.

“Kui mullu oli sigaretipaki keskmine maksumus 22 krooni, siis pärast oktoobrit on see 33 krooni,” märkis Lasn. “Aktsiis hakkab moodustama umbes 20 krooni, käibemaks viis krooni ning jäänud on paki omahind ja kasum.” Loe täpsemalt: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=258 http://www.arileht.ee/?majandus=432675 Tutvu aktsiisimuudatustega siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus