iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotside automaksu väldib sõiduki Lätis registreerimine

Sotside automaksu väldib sõiduki Lätis registreerimine

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et sotside luksusautomaksu ideest.

Sotside liidri Ivari Padari juhitaval rahandusministeeriumil pole plaani maksu kogumiseks. Vastates küsimusele, kuidas plaanib riik sotsiaaldemokraatide soovitatud luksusautomaksu koguda, jäi rahandusministeerium eile napisõnaliseks. “Asi on alles idee järgus ning maksukogumise detaile ei ole veel läbi arutatud,” teatas rahandusministeeriumi esindaja. Autoregistrikeskuse pressiesindaja Timo Vijari sõnul tuleb Eesti registrisse kanda kõik sõidukid, mille omanikud on Eestis pidevalt viibinud kauem kui üks aasta.

Seda, kui kaua konkreetne auto ja selle juht on Eestis olnud, kontrollib politsei. Kuidas politsei aga kindlaks teeb, kui kaua siis auto Eestis on olnud? “Seda saab politsei teha juhi ütluste alusel,” sõnas Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Taavi Kullerkupp. Seega tegelikkuses oleneb reegli järgimine lihtsalt sellest, mida politseile öelda.

EL-i kodanikuna võib iga luksusauto omanik sõiduki hoopis näiteks Läti registrisse viia. Auto korduvregistreerimise eest tuleb tasuda paarkümmend latti numbri ja tehnopassi eest ning teist sama palju teemaksu. “Ainult üle kolmeliitrilise mootoriga masinad peavad maksma ühekordset saastetasu, mis jääb 300–600 lati vahele,” teatas Läti teeliikluse ohutuse amet Päevalehele. Ka maksimumsummas oleks tegemist igal juhul mitu korda soodsama tehinguga kui sotside kavandatav miinimummaks ehk 36 000 krooni aastas.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/428676

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus