iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsid: Jänes võrdsustab ERSO kontserdi õlleläbudega

Sotsid: Jänes võrdsustab ERSO kontserdi õlleläbudega

Rubriik: Päevaleht

Sotsiaaldemokraadid süüdistavad koalitsioonipartnerist kultuuriministrit Laine Jänest soovis võrdsustada seaduse silmis väärtkultuuri ja õllepidusid, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Sotsiaaldemokraadid on nimelt vastu reformierakondlasest Laine Jänese soovile tõsta kõigi teatri- ja kontserdipiletite hinda 13% võrra. "Eestis tehakse aastas ligi miljon teatrikülastust ning on hämmastav, et just kultuuriminister tahab neid väärtkultuuri tarbijaid karistada 13 protsendi suuruse hinnatõusuga," ütles riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Indrek Saar. Laine Jänes avalikustas eile oma soovi tõsta seni 5% käibemaksumääraga maksustatud teatri- ja kontserdipiletite maksumäära 18 protsendini. Kultuuriminister õigustas oma soovi sellega, et pärast hiljutist riigikohtu lahendit naudivad 5% maksumäära ka paljud massikultuuriüritused.

"Nii nagu peavalu ei ole mõistlik ravida giljotiiniga, pole ka õllepidude õiglaseks maksustamiseks vaja karistada hüppelise hinnatõusuga väärtkultuuri tarbijaid. Selle asemel on vaja muuta etendusasutuste seadust nii, et madalam käibemaksumäär rakenduks rahvusooperi, Draamateatri ja Von Krahli teatri piletitele, kuid mitte õllepidude piletitele," kinnitas Indrek Saar. Saare sõnul on kultuuriminister Laine Jänes korduvalt keeldunud etendusasutuste seaduse muutmisest, sest tema sõnul puudub kultuuriministeeriumis selleks vajalik kompetents. "On kahetsusväärne, et kultuuriminister ei üritagi probleemi lahendada kultuuritarbijate huve kaitstes ning tahab selle asemel seaduse silmis võrdsustada õllesummeri tipptasemel teatrietenduse või ERSO kontserdiga," sõnas Saar.

Euroopa Liidu 25 liikmesriigist rakendab soodsamat käibemaksumäära kultuuriüritustele 22 riiki. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/412915

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus