iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Sotsiaalmaksu tasumine osalise tööaja puhul

Sotsiaalmaksu tasumine osalise tööaja puhul

Rubriik: Päevaleht

Päevalehe Ärilehes vastab Eesti kaubandus-tööstuskoja jurist Urmas Männa küsimusele osalise tööajaga töötamise korral rakendatava sotsiaalmaksu alammäära kohta.

Sotsiaalmaksu üldine määr on 33%. Seadusega on kehtestatud ka sotsiaalmaksu maksmise aluseks olev kuumäär, millest arvestatakse sotsiaalmaksu miinimumsuurus. Vähem kui nimetatud määrast arvestatuna ei tohi tööandja kindlustatud isiku eest kuus maksta. Alates 2006.

aastast on selleks määraks 1400 krooni. Sellest vähem võib sotsiaalmaksu maksta vaid seaduses sätestatud erandjuhtudel. Osalise tööajaga töötamise korral võib palk jääda väiksemaks kui valitsuse kehtestatud kuupalga alammäär täistööaja korral (3000 krooni). Kuidas on sotsiaalmaksuga?

Üldreegel on, et sotsiaalmaksu tuleb maksta ikkagi vähemalt nimetatud kuu alammäära järgi, mis teeb 462 krooni kuus (1400-st 33% = 462). Erandiks on osalise tööaja rakendamine töölepinguseaduse § 68 alusel (tellimuste või töömahu ajutisel vähenemisel). Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/355421

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus