iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalmaksu jõud

Sotsiaalmaksu jõud

Rubriik: Päevaleht

11. jaanuari Päevalehe Ärilehes kirjutab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna sellest, et paljud ei taju lõpuni, mida isikustatud sotsiaalmaks tähendab.

Kui sotsiaalmaksu isikustama hakati, räägiti alguses, et see peaks hakkama automaatselt mustalt makstava töötasu vastu toimima: inimesed on huvitatud, et nende nimel rohkem sotsiaalmaksu laekuks, sest selle eest saab ju konkreetseid asju – haigushüvitist, pensionistaaži ja pensionisamba kõrgust. Aga juba poole aasta pärast hakkasid ilmuma ametnike avaldused, et tuleb ikka veel midagi käskida ja keelata ja ära reguleerida, sest iseregulatsioon ikka ei mõjuvat ja nad ei taha ju sotsiaalmaksu maksta. Ei, mitte FIE-d, hoopis tööandjad.

Ei olnud aga tõsiselt massiivset kampaaniat, mis oleks isereguleerijate – töötajateni – jõudnud. Näiteks telereklaamide ja buklettide levitamisega. Aga praegugi poleks hilja seda ette võtta. Kel janu, sel jalad: väga paljud inimesed ei taju päris lõpuni, mida see isikustatud sotsiaalmaks nende jaoks tegelikult tähendab.

Ja ehk saaks sedamoodi ka mõne FIE juurde.Täpsemalt saab lugeda http://www.arileht.ee/artikkel.php?ID=3716 või 11. jaanuari 2006 a Eesti Päevalehe Ärilehest lk 11.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus