iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalmaksu halb laekumine seab pensionitõusu 2010. aastal löögi alla

Sotsiaalmaksu halb laekumine seab pensionitõusu 2010. aastal löögi alla

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt kirjutab Päevalehes, et järgmisel aastal prognoositav sotsiaalmaksu väiksem laekumine võib tähendada lööki 2010. aasta pensionide kasvule.

Homme tutvustab rahandusminister Ivari Padar täpsustatud majandusprognoosi, mis ennustab eelmisest veelgi süngemat tulevikku. Majandusprognoosist sõltuva sotsiaalmaksu prognoositav allatoomine ei sea löögi alla veel küll tuleva aasta pensione, kuid 2010. aastal ei pruugi oodatud kasvu tulla.Nimelt sõltub penisonide indeks eelmise aasta sotsiaalmaksu laekumisest, mis tähendab, et järgmise aasta 1.

aprillil pole sellel veel negatiivset mõju. „Seega pole praegu paanikaks põhjust,” ütles sotside fraktsiooni esimees Eiki Nestor. „Kuid indeksi mõte pole kunagi olnud pensione kolme- või kuuekordistada, vaid hoida neid palkadega tasakaalus. Ehk siis kui palgad tõusevad, tõusevad ka pensionid ning kui palgad vähenevad, siis pension ei tõuse,” selgitas Nestor.Loe täpsemalt: http://epl.ee/artikkel/449916Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus