iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalkulud: kaks kipakat edulugu

Sotsiaalkulud: kaks kipakat edulugu

Rubriik: Päevaleht

Mart Jesse, ettevõtluskonsultant ja Tartu ülikooli doktorant, kirjutab Eesti Päevalehe arvamusküljel, et praeguse eelarveväitluse käigus kärbitakse avalikke teenuseid nagu möödaminnes. Rahalised toetused ja maksulubadused oleksid aga justkui pühad lehmad ning nende muutmiseks kompromisside saavutamine paistab olevat üle mõistuse keeruline.

Miks nii? Hea põhjenduse leiab poliitikateadlase Lester M. Salamoni raamatust “The Tools of Government”: rahalised toetused ja lubadused torkavad avalikest teenustest rohkem silma – ja neid on kergem rakendada.

Teisisõnu, poliitikutele on kasulikum avalike teenuste loomise asemel valijatele raha jagada. Seetõttu jääb poliitilisest retoorikast tihti mulje, justkui maksumäär ja maksude kogumise viis oleksid asi iseeneses – ja vaat et olulisemgi sellest, mille peale kogutud raha kulutatakse. Nii julgevad poliitikud minna küll avalike teenuste kallale, kuid mitte vähendada lubatud rahalisi hüvitisi – sõltumata sellest, kas need oma eesmärke teenivad. Ent samal ajal terendab Eesti sotsiaalkindlustuse süsteemis mitmeid võimalusi, mis riigi raha säästaksid.

Ja seda mitte jätkusuutlikkuse arvelt. Saatuse irooniana paistavad ebaefektiivsusega eriti silma kaks „edulugu“ – vanemahüvitis ja pensionikindlustuse teine sammas. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/440648

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus