iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotse pole valitsuses enam kauaks

Sotse pole valitsuses enam kauaks

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et sotsiaaldemokraatide lekkiv erakond on oravate närvid lõplikult läbi kulutanud. Kuna eelarve Riigikogule esitamisega on kiire, siis sotse praegu ehk veel välja ei visata.

Keset eilset valitsuse pressikonverentsi võttis peaminister Andrus Ansip järsku üles sotsist riigikogulase Hannes Rummi ja tema ajaveebi teema. “Täna on BNS-is ilmunud mingisugune nupukene, kus Rumm ütleb, et Reformierakond survestas 19-protsendilise käibemaksuga. No tere talv!” hüüatas silmanähtavalt ärritunud Ansip.

Ükski ajakirjanik polnud selle kohta küsinud, paljud ei teagi, kes Rumm on, kuid peaminister tõstatas teema. “Ma kinnitan, et Rummi ei olnud valitsuskabineti nõupidamisel. Teiseks, 19 protsenti on vale, sest räägiti 20-protsendilisest käibemaksumäärast,” sõnas Ansip, kuid viitas, et käibemaksu teema tõstis üles Reformierakonda mittekuuluv minister. “Ma ütlesin sellele ministrile, et olgu oma ideedega ettevaatlik, sest järgmisel päeval võib tulla sotsiaaldemokraatide fraktsiooni seisukoht, et nad on kategooriliselt vastu ühe erakonna ideele tõsta kahe protsendipunkti võrra käibemaksumäära,” lisas ta.

Miks lennutas Ansip ise selle teema õhku? See oli käesoleva nädala jooksul teist korda, kui sotsid on oravaid käibemaksu tõusu soovimises süüdistanud. Esimest korda teatas niisugusest Reformierakonna väidetavast soovist SDE fraktsiooni esimees Eiki Nestor esmaspäeval ja väljendas sellele kohe oma vastuseisu. Kuid mõlemal korral pole süüdistuse aluseks olnud muu kui valitsuskabinetis toimunud ajurünnakud, kus praeguseks on teoreetiliselt arutatud vist kõiki võimalikke riigi tulusid suurendavaid ettepanekuid.

Kuid ainult teoreetiliselt. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/441390

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus