iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soomes on kaalumisel käibemaksutõus ja pensionide kärpimine

Soomes on kaalumisel käibemaksutõus ja pensionide kärpimine

Rubriik: ERR

Soome rahandusministri Riikka Purra sõnul on valitsusel vaja veel säästa kolm miljardit eurot aastas. Purra sõnul pole võimalik vajalikku kokkuhoidu saavutada ilma pensionide indekseerimisreeglite muutmise ja käibemaksu tõusuta.

"Minu meelest on võimatu soovitud tulemust saavutada ilma pensione puutumata," ütles intervjuus väljaandele Helsingin Sanomat rahandusminister ja Põlissoomlaste juht Purra.

Soome valitsus on juba võtnud eelmisel aastal vastu kuue miljardi euro suuruse kärpekava, ometi tuleb seal teha veel kolme miljardi euro jagu kärpeid järgmisel aastal. Purra seletab, et ilma lisakärbeteta ootab Soomet Euroopa Komisjoni ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlus.

"Me rikume olulisel määral nii võlakoormust kui ka eelarvepuudujääki puudutavaid reegleid. Olin sunnitud komisjonile kinnitama, et valitsus astub samme menetluse vältimiseks," seletab olukorra tõsidust rahandusminister.

Purra sõnul on kavas riigieelarve kulutuste vähendamine kahe miljardi euro võrra aastas. Maksutõusude abil loodetakse suurendada maksulaekumist veel ühe miljardi euro võrra.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609308540/soomes-on-kaalumisel-kaibemaksutous-ja-pensionide-karpimine

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus