iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soodsa majanduskeskkonnaga maksuparadiise leidub ka Euroopas

Soodsa majanduskeskkonnaga maksuparadiise leidub ka Euroopas

Rubriik: Päevaleht

Ranno Tingas kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et oma maksusüsteemile vaatamata ei ole Eestist saanud Baltikumi finantskeskust. Eesti püüab olla investoritele atraktiivne ja mitte maksustada jaotamata kasumit. Ometi soovib iga investor lõpuks oma kasumi välja võtta ja seepärast vaatab ta jaotatud kasumi maksukoormust.

See on üks põhjus, miks kaheksa aastaga – mil meil on kehtinud innovaatiline maksusüsteem – ei ole Eestist saanud tõsiselt võetavat finantskeskust isegi Baltikumi tasemel. Ühtaegu võib märgata suundumust, et mitmed Eesti suurettevõtjad kaaluvad oma kontserni struktuuriüksuste Eestist väljaviimist.

Kui müügi, tootmise või kinnisvaraga tegelevaid äriühinguid pole enamasti mõistlik teise riiki viia, siis finantseerimis- või valdusettevõtte soodsamasse keskkonda viimine on oluliselt lihtsam. Seega ei ole üleilmastunud maailmas midagi imestada, et kapitalile leidub tugevamaid tõmbekeskusi kui omaniku koduriik. Kui jätta kõrvale Euroopa maksuparadiisid, mis on Eesti maksuameti mustas nimekirjas, siis jääb ka Euroopas sõelale terve hulk soodsa ettevõtte tulumaksu määraga riike. Lähinaabritest võib plusspunkte anda Lätile ja Leedule, kus äriühingu kasumilt võetav tulumaks on 15%.

Leedus on positiivne ka see, et osaluse võõrandamisest saadud kasu on tulumaksust vabastatud tingimusel, et vähemalt 25% suuruse osaluse omanik on oldud üle kahe aasta. Kui vaadata kaugemale, siis kasutatakse rahvusvahelises äris laialt Šveitsi, Luksemburgi ja Hollandi äriühinguid. Need riigid on pingutanud, et neil oleksid lisaks kauaaegsetele äritraditsioonidele ja usaldusväärsele ärikeskkonnale atraktiivsed maksuseadused. Ehkki Hollandi nominaalne ettevõtte tulumaksu määr ei kuulu Euroopa madalamate hulka, on Hollandi emaettevõtjatele ette nähtud maksusoodustusi.

Nii ei maksa Hollandi äriühing teatud juhtudel aktsiate müügist saadud tulult tulumaksu, mis muudab Hollandi valdusühingu kasutamise üsna kasulikuks. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/417478

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus