iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Sõerd: sisustamata maksutõuse ei tohiks planeerida

Sõerd: sisustamata maksutõuse ei tohiks planeerida

Rubriik: ERR

Endise rahandusministri ja riigikogu liikme Aivar Sõerdi sõnul ei tohiks 2025. aasta eelarvestrateegiasse planeerida tuluallikana sisse 400 miljoni euro ulatuses veel defineerimata maksutõuse ja 150 miljoni euro ulatuses veel seletamatuid kärpeid.

Sõerdi sõnul ei ole mõistlik veel teadmata tuluallikatega Eesti riigi eelarve strateegiat teha. "Sellist asja muidugi ei tohiks seal olla," ütles Sõerd.

"2025. aasta kohta meil on kulud ju teada. Kulud, mis tuleb teha, need on teada. Tänase päeva parima teadmise alusel või tänase päeva seisuga. Aga need katteallikad, kust või millega need kulud kaetakse, on teada osaliselt. Ehk siis riigil on regulaarsed tulud, mis on maksutulud ja mittemaksulised tulud ja muud tulud. Ja siis laenuraha," rääkis Sõerd.

"Aga siis on veel üks koht, mis on tühi rida, mis ongi see koht, mida kavatsetakse täita mingisuguse uue maksuga ja pluss veel sellele on see niinimetatud tegevuspõhise eelarve alusel tehtava nulleelarve udujutt," lisas Sõerd.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609109339/soerd-sisustamata-maksutouse-ei-tohiks-planeerida

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus