iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Siirdehinnad

Siirdehinnad

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepa EPL Ärilehe seekordne kolumn „Ökonoomikum“ on pühendatud kõigile seotud ettevõtjatele: nii neile, kes tunnevad ennast seotuna, kui ka neile, kes oma seotust ei tunne, ent on teinud siiski kasulikku kaupa poehinnast soodsamalt.

Siirdehindade loogika nõuab tõendust, et kaupa poleks tehtud n-ö oma hinnaga. Et see liiga kerge poleks, peab ettevõtja analüüsima eelmise aasta algusest alates kõiki tehingu, osapoolte ja keskkonna omadusi. Tunduvalt lihtsam on leida keegi, kes on sõlminud teist sõltumatult samasuguse tehingu veelgi soodsamatel alustel (ja osalenud sellega tõenäoliselt varjatud kasumi jaotamises). Vastasel juhul peate pakutud hinda valitseva kõrgema turuhinna kasuks korrigeerima või...

Kas ei lubanud mitte Sampo panga juht Aivar Rehe läinud aastal, et suundub lage värvima, kui panga laenupakkumine pole konkurentidega võrreldes parim? Lahke lubadus oli mõeldud küll eraisikutele. Kui objektiks on aga teised ettevõtted, tasub olla “konkurentsitult parimate pakkumistega” ettevaatlik: säärane reklaam lihtsustab oluliselt maksuameti tööd. Küsimus pole mõistagi eesmärgis maksta tehingupartneriks olnud seotud ettevõttele “õiglast hinda”, vaid selle võrra riigile vähem laekuvas tulumaksus.

Nurka surutud ettevõtja võib väita, et tema seotus ei põhine sugugi vabatahtlikkusel, vaid olude sunnil. Suurem hoiab väikest vee peal, väike on aga justkui reklaamtahvel suure eelpostil. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/416616 Tutvu ka MTA juhendmaterjaliga „Siirdehinna määramise juhend“: http://www.emta.ee/?id=16907

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus