iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Septembri MaksuMaksjas sõidukite maksustamisest

Septembri MaksuMaksjas sõidukite maksustamisest

Rubriik: EML pressiteade

Seekordne ajakirjanumber räägib pikemalt autode maksustamisest — kuna mitmed uued seadusemuudatused on varsti jõustumas, ei ole imestada, et ka EML juristidele sajab uksest ja aknast sisse just auto maksustamise teemalisi küsimusi. EML vanemjurist Martin Huberg kirjutab, kuidas sõiduautode maksustamine on tervikuna mitte niivõrd puhtalt maksuküsimus, kuivõrd usalduse küsimus. 2018. aasta algusest hakatakse teatavasti ametiautosid maksustama kilovatipõhiselt ning läbitud kilomeetrite arv pole enam üldse oluline.

Samuti tutvustab ta üht töövaidlust, kus küsimus seisnes selles, kas tööandja võib nõuda tööotsijalt isikliku sõiduauto olemasolu. Ametikohale kandideerinu juhtis tähelepanu asjaolule, et transpordiküsimused ei tohiks olla spetsialisti isiklike omaduste, tööoskuse jm hindamisel oluliseks kriteeriumiks, kuivõrd seda küsimust saab lahendada ka ühistransporti kasutades. Siiski öeldi talle ära ning edasi sekkus vaidlusse õiguskantsler. EML jurist Hiie Marrandi selgitab oma artiklis käibemaksuseaduse rakendamist, nimelt — kas isikliku autoga lähetuses käies saab kütuselt sisendkäibemaksu maha arvata ja kui palju?

Autor nendib ka, et maksuamet ja maksukohustuslased elavad justnagu kahes erinevas paralleelmaailmas, mis naljalt ei segune. Kuigi see võib ametnikele tunduda väheusutav, võib päriselus juhtuda, et ettevõtja soetab sõiduauto, mille kasutamise eesmärgiks on eranditult vaid ettevõtlusega seotud sõidud, mis annab ka teatavasti õiguse sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata. Jurist Reigo Kiisk analüüsib pikemalt olukorda, kus töötaja teeb tööandja teadmata ja pahatahtlikult ka erasõite, tekitades tööandjale sellega kahju. Milline see kahju on ja millised õigused ning võimalused tekivad kahju hüvitamiseks?

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007margit(at)maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus