iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

SAMA SÕIDUK, AGA ERINEV MAKS?! Ühesugused autod on registris arvel erinevate näitajatega. Millised on omaniku võimalused saada leebem automaks?

SAMA SÕIDUK, AGA ERINEV MAKS?! Ühesugused autod on registris arvel erinevate näitajatega. Millised on omaniku võimalused saada leebem automaks?

Rubriik: Õhtuleht

Automaks ei hakka sõltuma pelgalt CO₂ heitmetest, mootori mahust, võimsusest ja täismassist, vaid ka liiklusregistrisse kirja saanud andmetest. Millised on omaniku võimalused lisada, muuta või kustutada liiklusregistri andmeid, et automaks tuleks võimalikult soodne?

Omanik ei saa nõuda, et tema auto, mis tekitab CO₂ heitmeid 400 g/km, oleks liiklusregistris edaspidi kirjas 100 g/km sõiduk. Ta ei saa lasta oma autot tonni jagu kergemaks kirjutada ega diislipõletajast teha paberil elektriautot.

Liiklusregistri avaandmetest leiab aga hulgi masinaid, mis tunduvad ühesugused, kuid automaksu arvutamiseks vajalikud CO₂ heitkoguste andmed erinevad. Näiteks on ühel andmed CO₂ heitmete kohta kirjas, teisel pealtnäha täiesti identsel autol mitte. Samuti võib olla pealtnäha ühesugustel sõidukitel CO₂ kogus andmetes erineda.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1093967/sama-soiduk-aga-erinev-maks-uhesugused-autod-on-registris-arvel-erinevate-naitajatega-millised-on-omaniku-voimalused-saada-leebem-automaks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus