iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Saadikutel oleks ilus oma palka vähendada!

Saadikutel oleks ilus oma palka vähendada!

Rubriik: Õhtuleht

Eve Heinla kirjutab SL Õhtulehes Riigikogu liikmete palgast ja hüvitistest ning vahendab ka sotsioloog Rein Toomla seisukohti. "Palga langetamine oleks väga õige. Igasugust vähendamist võtaks rahvas vastu rahuloluga. Paraku ma ei usu, et saadikud seda teeksid.

Nemad tahavad ju hoopis tõsta, kui esindustasu juurde arvata," ütleb sotsioloog Rein Toomla.

Sotsioloog Rein Toomla nendib, et riigikogu liikmete palk on üsna suur võrreldes teiste riikidega, kus see palk kipub olema vaid kahe ja poole ning kolme keskmise palga vahel. Toomla arvab hoopis, et oleks ilus, kui saadikud oma palganumbrit praegu vähendaksid. Toomla meenutab valimiskampaaniat aastast 1995. "Siis küsiti toonastelt liidritelt, kas nad oleks nõus minema riigikokku vaid ühe keskmise palga eest.

Kõik loomulikult olid nõus! No selge, et oli variserlikkus, ja eks nad on ikka ka väärt rohkem kui üks keskmine, aga neli tundub küll liiast ja ebaõiglaselt palju," on Toomla veendunud. Maksumaksjate Liidu esimees Lasse Lehis ütleb, et riigikogulase palga asjus ei ole liit küll liikmete arvamust küsinud ega seisukohta kujundanud. "Kuid isiklikult arvan, et praegune palk peaks olema piisav.

Palga võiks kehtestada kindlas määras, sest palgad ei tõuse enam sellises tempos nagu 1992. aastal," märgib Lehis. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=233030&q Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus