Eve Heinla kirjutab SL Õhtulehes Riigikogu liikmete palgast ja hüvitistest ning vahendab ka sotsioloog Rein Toomla seisukohti. "Palga langetamine oleks väga õige. Igasugust vähendamist võtaks rahvas vastu rahuloluga. Paraku ma ei usu, et saadikud seda teeksid.
Nemad tahavad ju hoopis tõsta, kui esindustasu juurde arvata," ütleb sotsioloog Rein Toomla.
Sotsioloog Rein Toomla nendib, et riigikogu liikmete palk on üsna suur võrreldes teiste riikidega, kus see palk kipub olema vaid kahe ja poole ning kolme keskmise palga vahel. Toomla arvab hoopis, et oleks ilus, kui saadikud oma palganumbrit praegu vähendaksid. Toomla meenutab valimiskampaaniat aastast 1995. "Siis küsiti toonastelt liidritelt, kas nad oleks nõus minema riigikokku vaid ühe keskmise palga eest.
Kõik loomulikult olid nõus! No selge, et oli variserlikkus, ja eks nad on ikka ka väärt rohkem kui üks keskmine, aga neli tundub küll liiast ja ebaõiglaselt palju," on Toomla veendunud. Maksumaksjate Liidu esimees Lasse Lehis ütleb, et riigikogulase palga asjus ei ole liit küll liikmete arvamust küsinud ega seisukohta kujundanud. "Kuid isiklikult arvan, et praegune palk peaks olema piisav.
Palga võiks kehtestada kindlas määras, sest palgad ei tõuse enam sellises tempos nagu 1992. aastal," märgib Lehis. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=233030&q Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole