iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Saabuv elektriaktsiis ei too lõpptarbija jaoks hinnatõusu

Saabuv elektriaktsiis ei too lõpptarbija jaoks hinnatõusu

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et plaanitud elektrienergia hinna tõstmise eesmärk oli jahutada majandust ja täita riigikassat.

Esialgse plaani kohaselt soovis rahandusministeerium kehtestada järgmisest aastast elektri kilovatt-tunnile euroliidu nõudmistele viidates 5,9-sendise aktsiisi. Sellega oleks riik teeninud hinnanguliselt 300 miljonit lisakrooni, millega toetada ambitsioonika ülejäägiga plaanitud eelarvekavasid. Kui esialgse kava eesmärk oli aktsiisi abil mõjutada tarbijaid vähem elektrit kasutama, siis majandusministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Einari Kiseli sõnul nende arusaam suurt muutust kaasa ei tooks. “Tarbija jaoks tõesti suurt midagi ei muutuks, sisuliselt muutuks vaid maksustamise hetk.

CO2 maksu puhul maksustatakse elektritootjad, aga elektriaktsiisi puhul maksustatakse elektritarbimist,” sõnas ta. See tähendab, et üks osa plaanist, mille eesmärgiks oli aktsiisitõstmise kaudu majandust jahutada ning tuua lähemale euroga liitumine, jääb teostamata. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/386709 Loe veel: „Kütuseaktsiis mõjutab transpordihindu vähe“: http://www.epl.ee/artikkel/386749

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus