iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rootsi valitsus laguneb ministrite maksudest kõrvalehiilimise tõttu

Rootsi valitsus laguneb ministrite maksudest kõrvalehiilimise tõttu

Rubriik: Päevaleht

Heiki Suurkask kirjutab Eesti Päevalehes Rootsi valitsuse lagunemisest, mille üheks põhjuseks on maksmata maksud.

Kaks ministrit juba panid ameti maha, praegu avaldatakse survet kolmandale. Eile lahkus ametist kultuuriminister Cecilia Stegö Chilò, kuna skandaal tema illegaalselt palgatud lapsehoidjate ja tasumata jäetud telerimaksu pärast oli läinud liiga suureks. Kaubandusminister Maria Borelius lahkus samasisuliste süüdistuste pärast ametist juba laupäeval. Rootsi tabloidlehed on kirjutanud alates parem-tsentristliku valitsuse ametissenimetamisest 6.

oktoobril pikki ülevaateid mõlema ministri luksuslikust elustiilist ja maksudest kõrvalehoidmisest. Üllatav on, et televiisorilube väljastav Radiotjänst teavitas alles 12. oktoobril politseid, et kolm valitsusliiget pole juba pikemat aega maksnud televiisorivaatamise eest kohustuslikku riigimaksu. Sama patu võtsid omaks ka immigratsiooniminister Tobias Billström ja riigikantselei ülem Johan Forsell.

Kõik kolm tule alla jäänud ministrit kuuluvad parempoolsesse moderaatide parteisse, mille juhiks on peaminister Fredrik Reinfeldt ise. Ühe nädalaga on moderaatidele kaela sadanud rohkem skandaale kui enne mitmete aastate jooksul kokku, valitsus tervikuna on aga kohe sattunud tõelise meediarünnaku alla. Tabloidid avastasid ka, et keskparteilasest keskkonnaminister Andreas Carlgren esitas 1998. aastal riigipäeva kantseleile valeandmeid oma tulude kohta ja sai õigustamatult suuri hüvitisi.

Kõigile maksti ümbrikupalka Borelius õigustas musta tööjõu kasutamist varem sellega, et nelja lapse emana ei olnud tal võimalik lapsehoidjat seaduslikult palgata. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358992

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus