iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rootsi kitsendas piiramatut naabrite järele nuhkimist

Rootsi kitsendas piiramatut naabrite järele nuhkimist

Rubriik: Päevaleht

Krister Paris kirjutab Eesti Päevalehes, et ühiskonna avatuse üle uhkust tundev Rootsi on avastanud, et ka sellega võib liiale minna. Juba 1766. aastast kehtib Rootsis infovabaduse seadus, mille järgi kuulub avalikustamisele peaaegu kõik – kaasa arvatud inimeste palgad, võlad ja maksud. Seni polnud vaja muud, kui minna kohalikku maksuametisse, anda sisse taotlus ning võtta ametniku käest soovitud andmed vastu.

Lumepall hakkas veerema mullu novembris, mil interneti otsingumootor Ratsit.se tuli välja teenusega, mis võimaldas saada kõike seda veel märksa lihtsamalt, anonüümsemalt ning kiiremini.

Selleks polnud vaja muud, kui toksida üksnes sisse otsitava nimi. Hiireklõps – ning kohe oligi teada, kui palju keegi teenib, palju ta on säästnud ning kus elab. Kõike seda täiesti tasuta. Teenus osutus ülimalt populaarseks.

Nüüdseks on üheksast miljonist rootslasest registreerinud end kasutajaks enam kui 600 000. Iga päev tehti inimeste kohta umbes 50 000 päringut. Andmekaitsenõukogu tabas tõeline kaebuste laviin. Lisaks murele privaatsuse pärast tekkis tõsine kartus, et niivõrd palju avalikku infot annab rohelise tee identiteedivargustele.

Nii asus nõukogu Ratsiti tegevust piirama. Maksuamet ähvardas, et kui kokkuleppele ei jõuta, hakkab ta väljastama andmeid paberil, mitte elektroonilisel kujul, muutes veebikülje töö sisuliselt mõttetuks. Aga mis veel tähtsam: kui enne oli päringute tegemine täiesti anonüümne, siis nüüd saadetakse uurimisobjektile e-post selle inimese andmetega, kes tema vastu huvi tunneb. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/390388Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus