iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik töötukassa puudujääki kinni ei maksa

Riik töötukassa puudujääki kinni ei maksa

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab tänases Päevalehes sellest, et täna peavad tööandjad ja -võtjad töötuskindlustusmakse tõstmises kokku leppima. Peaminister Andrus Ansipi sõnul pole riigil kohustust anda töötukassale lisaraha, kui see tuleval aastal töötukassa otsustamatuse tõttu otsa saab. Ansipi poolt viidatav raha lõppemise oht on üsna tõenäoline, sest kui töötuskindlustusmäärasid suvel plaanitust veelgi enam ei tõsteta, jääb aasta lõpuks töötukassa reservi vaid 80 miljonit krooni.

Ansip ütles eile, et täna koguneval töötukassa nõukogul on laias laastus kolm võimalust: tõsta töötuskindlustusmakse määr töötajate jaoks kahe ja tööandjate jaoks ühe protsendini, tõsta maksemäärasid ja lükata edasi mõnede uue töölepinguseadusega ette nähtud hüvitiste maksmise alustamine või jätta kehtima praegune olukord. „Kui midagi ei muudeta, siis kulutatakse juba sel aastal ära praktiliselt kõik töötukassa reservid, mis praegu on suurusjärgus 2,7 miljardit krooni, ja järgmiseks aastaks jääb alles vaid 80 miljonit krooni,” teatas Ansip töötukassa juhatuse arvutustele tuginedes.

Kui töötukassa nõukogu lähiajal maksete tõstmise suhtes kokkuleppele ei jõua, võib tuleval aastal juhtuda, et koondatud või pankrotistunud ettevõtete töötajatel jääb hüvitis saamata. Ansipi sõnul ei saa ei valitsus ega tema peaministrina sellist probleemi kõrvalt vaadata, seepärast soovitab ta selle ennetamiseks tõsta maksemäärad maksimumtasemele.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/463700

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus